FreshMail.pl
Search:
Archetypowe wzorce w baśniach według Marie Louise von Franz - seminarium w Warszawie | RAVEN
20797
post-template-default,single,single-post,postid-20797,single-format-standard,edgt-core-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-2.0, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Archetypowe wzorce w baśniach według Marie Louise von Franz – seminarium w Warszawie

Lut 06 2018

Archetypowe wzorce w baśniach według Marie Louise von Franz – seminarium w Warszawie

17 marca 2018
10:00 – 18:00
Lokalizacja:

Sens Instytut Rozwoju Osobistego

ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 7/9 lok. 81, Warszawa

 

Zapraszamy osoby zainteresowane pogłębieniem swojej teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat baśni z psychologicznej perspektywy na cykl seminaryjny „Interpretacja baśni według Marie-Louise von Franz”.

 

Cena pojedynczego seminarium:
przy zgłoszeniu do 23 lutego 2018 – 250 zł
przy zgłoszeniu po 23 lutego 2018 – 300 zł

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe zgłoszenie uczestnictwa:
contact@raven.edu.pl

Prowadzi: Tomasz J. Jasiński, psychoanalityk jungowski

Pierwsze seminarium z cyklu „Interpretacja baśni według Marie-Louise von Franz” stanowi wprowadzenie w pracę z baśnią w psychologii analitycznej. Obejmować będzie wprowadzenie w znajomość źródeł i mechanizmów powstawania baśni, ich znaczenia w procesie indywiduacji, rozpoznawania archetypowych wzorców i typowych motywów występujących w baśniach. 

 

Baśnie według Carla Gustava Junga są najprostszym i najczystszym wyrazem zbiorowej nieświadomości stąd dają nam wgląd w podstawowe wzorce psychiki ludzkiej. Niosą w sobie wzorce odnoszące się do naszego życia, w których w bezpieczny sposób mogą się pomieścić nieświadome treści procesu indywiduacji. Niosą również pewne symboliczne obrazy typowe dla nieświadomych zbiorowych procesów – są dla zbiorowej psychiki tym, co sny w indywidualnym rozwoju i pełnią podobnie leczącą funkcję. 

 

Praca z baśniami wspiera integrację psychiczną i dostarcza nowych perspektyw które inicjują procesy przemiany psychicznej, stąd ma nieocenione znaczenie zarówno w procesie terapii jak i w odniesieniu do wspierania własnego rozwoju. 

 

Dla kogo?

Seminarium przeznaczone są dla osób zainteresowanych pogłębieniem swojej teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat baśni z psychologicznej perspektywy.

 

Część teoretyczna:

Historia i powstawanie baśni
Struktura baśni, znaczenie baśniowych postaci
Etapy pracy z baśnią
Różnicowanie archetypowych wzorców i ich znaczenie dla rozwoju
Baśnie a typologia psychiczna – znaczenie funkcji psychicznych (myślenie, uczucia, intuicja, percepcja) w podejściu do interpretacji baśni
Podstawowe techniki w pracy z baśnią

 

Część praktyczna:

Praca z baśnią Braci Grimm „Trzy pióra”
Praca z baśnią wybraną przez grupę

 

Metody i techniki pracy z baśniowym materiałem w części praktycznej:

aktywna wyobraźnia (opowieść, rysunek, drama),
amplifikacja – odkrywanie podobnych motywów, znaczeń, przykładów,
analiza struktury, etapów i postaci baśni,
circumabulacja – krążenie wokół baśniowych wzorców, z wykorzystaniem skojarzeń wnoszonych przez różne funkcje psychiczne; myślenie, uczucia, intuicję i percepcję.

 

INFORMACJA O CENIE I REJESTRACJI:

 

Cena: 

250 zł przy wpłacie do 23 lutego 2018
300 zł przy wpłacie po 23 lutego 2018
 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium prosimy o zgłoszenie na adres mailowy: contact@raven.edu.pl

 

Za rezerwację miejsca uznajemy opłacenie udziału w seminarium. W wypadku odwołania udziału do 23 lutego dokonujemy zwrotu całości opłaty seminaryjnej. W wypadku odwołania po 23 lutego dokonujemy zwrotu odpowiednio 150 zł (przy opłacie 250 zł) i 200 zł (przy opłacie 300 zł). W wypadku odwołania po 9 marca zwrotów nie przewidujemy.

 

W wypadku odwołania seminarium przez organizatora zwrotowi podlega całość wpłaconej kwoty.

 

Zajęcia odbędą się 17 marca w godzinach od 10:00 do 18:00, z półtoragodzinną przerwą na lunch. Obejmują osiem godzin szkoleniowych. Uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa z wyszczególnieniem tematyki i ilości odbytych godzin szkoleniowych i kopię materiału wykładowego prezentowanego w trakcie seminarium.

O wykładowcy

Tomasz J. Jasiński, psychoanalityk jungowski, autor

Tomek jest psychoanalitykiem jungowskim pracującym w Warszawie i w sieci globalnej. Studiował filozofię, psychologię oraz psychotronikę na kilku różnych uniwersytetach w kraju i za granicą. Jest Członkiem Indywidualnym IAAP. Był członkiem założycielem PTPA, członkiem założycielem PTPJ, jest byłym prezesem dwóch kadencji PTPJ. W trakcie kilkunastoletniej praktyki psychoterapeutycznej pracował z osobami dotkniętymi różnymi formami cierpienia i w różnym wieku, począwszy od osób poniżej trzeciego roku życia, do osób osiemdziesięcioletnich. Obecnie jest nauczycielem w szkoleniu całościowym PTPJ, gdzie pozostaje członkiem Zarządu oraz Komisji Szkoleniowej. Jest również członkiem Zarządu Instytutu RAVEN a także redaktorem naukowym w magazynach e-jungian.com i e-jungian.pl

Tomek jest autorem kilku publikacji w dziedzinie psychologii i psychoanalizy. W ramach pracy dla Komisji Szkoleniowej PTPJ jest współautorem struktury dydaktycznej programu szkolenia całościowego. 

Interesuje się naturą cierpienia i procesami leczenia ujmowanymi z perspektywy psychologii głębi i duchowości, punktami zranienia i zniszczenia w życiu indywidualnym i zbiorowym oraz powstającymi z nich potraumatycznymi strukturami rzeczywistości. Pisze o spotkaniach różnych obszarów doświadczenia oraz o przekraczaniu granic wyznaczonych ustępującym paradygmatem myślenia o świecie i człowieku.

O cyklu wykładowym

 

„Interpretacja baśni według Marie-Louise von Franz” to seria seminariów przedstawiająca podejście do znaczenia i interpretacji baśni. Von Franz byłą jednym z najbliższych współpracowników Carla Gustava Junga i szeroko znanym autorytetem w zakresie baśni, symboliki alchemicznej i znaczenia mitów w rozwoju. Seminaria oparte są na serii książek jej autorstwa: „The Interpretation of Fairy Tales”, „Archetypal Patterns in Fairy Tales”, „Individuation in Fairy Tales”, „Shadow and Evil in Fairy Tales” i „Redemption Motifs in Fairy Tales”, które przedstawiają jej podejście do interpretacji baśni, ilustrowane przykładami baśni z różnych kultur.

Zajęcia prowadzi Tomasz J. Jasiński – psychoanalityk jungowski.

0 Comments
Share Post
RAVEN
contact@raven.edu.pl
No Comments

Post a Comment

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl