FreshMail.pl

Konferencja: Słowa, które pamiętają – literatura czasu Zagłady

23-30 październik 2016
Lokalizacja:

Sichów Duży 88
Rytwiany

Organizator:

Instytut Studiów Archetypowych i Religijnych
Tel: +48 158641641
Email: contact@isar.edu.pl
www: isar.edu.pl

Poezja, będąc nośnikiem indywidualnego i zbiorowego doświadczenia, zawiera w sobie codzienne i mityczne, nazwane i niewypowiedziane wymiary utraty. Dzięki poezji jesteśmy w stanie objąć niewyobrażalne i pofragmentowane aspekty utraty na długo zanim ich wpływ jest w stanie dostrzec psychologia i zanim znajdą one swe miejsce w obrębie terapeutycznego settingu. Słowa poety są niczym żywa pamięć, obecna na długo po jego odejściu. Ich żywotność i złożoność pozwala nam sięgnąć do traumatycznych fragmentów indywidualnego i zbiorowego doświadczenia, zapewniając jednocześnie niezbędny dystans, potrzebny do leczenia psychiki kulturowej.

Konferencja „Słowa, które pamiętają – literatura czasu Zagłady” jest przestrzenią pamięci, w której możliwe jest głębokie doświadczenie i zrozumienie głosu przeszłości, który nadal pozostaje żywy w naszych czasach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką na spędzenie z nami kilku dni, w trakcie których powracać będziemy między innymi do poezji Henryki Łazowertówny, Zuzanny Ginczanki, Brunona Schulza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i innych. Towarzyszyć nam będą między innymi historycy literatury, poeci, psycholodzy głębi i specjaliści teatralni.  

O wydarzeniu

Artykuły związane z wydarzeniem

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl