FreshMail.pl

Program konferencji „Słowa, które pamiętają – literatura czasu Zagłady”

23-30 październik 2016
Lokalizacja:

Sichów Duży 88
Rytwiany

Organizator:

Instytut Studiów Archetypowych i Religijnych
Tel: +48 158641641
Email: contact@isar.edu.pl
www: isar.edu.pl

15:00 Otwarcie rejestracji
16:00 – 16:30 Przywitanie i przedstawienie tematyki konferencji
16:30 – 17:00 Przerwa kawowa z poczęstunkiem
17:00 – 18:30 Małgorzata Kalinowska – „Poezja Zagłady w czasach postpamięci z perspektywy psychoanalitycznej”

Tomasz Jasiński – „Poeci mieszkają na granicy: co nas wiąże z tymi, co wołają z zaświatów?”

18:30 Recepcja z kieliszkiem wina
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Czytanie poezji
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
9:00 – 10:30 Frank Seeburger – „Samozatracenie: poezja i zobowiązanie pamięci” cz. 1 + dyskusja
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 12:30 Sylvia Zofia Hartowicz – „Opowieści o leczeniu i transformacji międzypokoleniowej rany” + dyskusja
12:45 – 14:00 Lunch
14:30 – 18:30 Warsztat Karni Ishai – „Przebudzenie zbiorowej pamięci w przestrzeni wyobrażeniowej”
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Czytanie poezji
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
9:00 – 10:30 Frank Seeburger – „Samozatracenie: poezja i zobowiązanie pamięci” cz. 2 + dyskusja
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 12:30

Miriam Trinh – „Codzienne głosy Zagłady: żydowska poezja zwykłych ludzi. Poezja gett i obozów.” cz. 1 + dyskusja

12:45 – 14:00 Lunch
14:30 – 18:30 Warsztat Karni Ishai – „Przebudzenie zbiorowej pamięci w przestrzeni wyobrażeniowej”
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Czytanie poezji
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
9:00 – 10:30 Miriam Trinh – „Codzienne głosy Zagłady: żydowska poezja zwykłych ludzi. Poezja gett i obozów.” cz. 2 + dyskusja
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 12:30 Anke Schäfer – „Pokonany bohater i demony w testamencie zbrodniarza” + dyskusja
12:45 – 14:00 Lunch
14:30 – 18:30 Warsztat Armanda Volkasa – „Lecząc rany historii”
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Czytanie poezji
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
9:00 – 12:30 Wycieczka do Szydłowa – Jan Mazanka
13:00 Lunch
14:30 – 18:30 Warsztat Armanda Volkasa – „Lecząc rany historii”
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Czytanie poezji
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
9:00 – 10:30 Tomasz Żukowski – „Krzysztof Kamil Baczyński i Zagłada” + dyskusja
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 12:30 Joanna Tokarska-Bakir – „Orły, sępy, poezja” + dyskusja
12:45 – 14:00 Lunch
14:30 – 18:30 Warsztat Armanda Volkasa – „Lecząc rany historii”
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Czytanie poezji
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
9:00 – 10:30 Irene Berkenbush „Ruth Klüger, wiecznie żywa: A Holocaust Girlhood Remembered (2002)” + dyskusja
10:30 – 11:00 Przerwa kawowa
11:00 – 12:30 Tomasz Żukowski – „Krzysztof Kamil Baczyński i Zagłada”  + dyskusja
12:45 – 14:00 Lunch
14:30 – 16:00 Wykład podsumowujący – Małgorzata Kalinowska, Tomasz J. Jasiński
16:00 – 16:30 Przerwa kawowa
17:00 – 18:30 Wykład podsumowujący konferencję:Małgorzata Kalinowska, Tomasz Jasiński – „Nawiedzone dziedzictwo – rozpoznając niewypowiedziane”
19:00 Kolacja
20:00 – 21:00 Recital
21:00 – 21:30 Zamknięcie dnia
7:00 – 9:00 Śniadanie
7:45 – 8:30 Grupa śnienia społecznego
Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl