FreshMail.pl

Ewangelia Tomasza: Echa Psychologii Głębi – Klub Dyskusyjny

25 listopada 2016
18:30 – 20:30
Lokalizacja:

Cafe Desa

Czeladź, Rynek 26

Zapraszamy zainteresowanych punktami stycznymi pomiędzy psychoanalizą a kulturą na spotkania Klubu Dyskusyjnego organizowane przez Instytut Studiów Archetypowych i Religijnych i Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej.

WSTĘP WOLNY

Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa:
 kobinski@isar.edu.pl

Zaproszony gość: Paweł Kieniewicz

Moderator dyskusji: Małgorzata Kalinowska

 

Ewangelia Tomasza, odnaleziona w 1945 r. w Egipcie, jest zbiorem przekazów przypisywanych Jezusowi, które prawdopodobnie są równie stare, jak Ewangelie kanoniczne. Według niektórych biblistów, Ewangelia najprawdopodobniej rozpowszechniona była w Syrii w kościołach założonych przez Świętego Tomasza i reprezentuje strumień mistycznego Chrześcijaństwa obecny w okolicach Morza Śródziemnego w czasie pierwszych dwóch wieków n.e.

Charakterystycznymi cechami Ewangelii Tomasza jest zwracanie większej uwagi na samopoznanie niż na wiarę, rozumienie Królestwa Niebieskiego jako przeżycia teraźniejszego, a nie stanu pośmiertnego, i podkreślanie znaczenia pełni duchowej. Wątki te mają wiele wspólnego z pewnymi aspektami psychologii głębi według Carla Gustava Junga.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze znaczeniem Ewangelii Tomasza dla naszej współczesności i dyskusję o jej psychologicznych wymiarach. Uczestnicy spotkania Klubu Dyskusyjnego otrzymają przed spotkaniem polskie tłumaczenie Ewangelii.

isar-klub-dyskusyjny-do-fb

Klub dyskusyjny „Psychoanaliza kultury” to propozycja comiesięcznych spotkań koncentrujących się na rozumieniu z perspektywy psychoanalitycznej współczesnych i historycznych zjawisk kulturowych. Spotkania odbywać będą się w Czeladzi i w Warszawie, zaczynając od jesieni 2016 roku i organizowane są wspólnie z Polskim Towarzystwem Psychoanalizy Jungowskiej. Moderatorem spotkań czeladzkich będzie dyrektor ISAR – Małgorzata Kalinowska, spotkania warszawskie moderować będzie nasz wicedyrektor – Tomasz Jasiński.

Pawle Kieniewicz

Paweł Kieniewcz – astronom, geofizyk, pisarz. Założyciel Instytutu Studiów Archetypowych i Religijnych

Więcej informacji…

ORGANIZATORZY

KLUB DYSKUSYJNY W CZELADZI

Nadchodzące spotkania

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl