FreshMail.pl

Leczenie zranień psychiki zbiorowej – warsztat Armanda Volkasa

23-30 październik 2016
Lokalizacja:

Sichów Duży 88
Rytwiany

Organizator:

Instytut Studiów Archetypowych i Religijnych
Tel: +48 158641641
Email: contact@isar.edu.pl
www: isar.edu.pl

„Leczenie zranień psychiki zbiorowej z wykorzystaniem dramaterapii i twórczej ekspresji”

Trzydniowy warsztat prowadzony przez Armanda Volkasa

Konferencja: „Słowa które pamiętają – literatura czasu Zagłady”

logo-transperent-back-ground
Warsztat oparty jest na metodzie „Uzdrawianie zranień historii” opracowanej przez Armanda Volkasa. Polega ona na wykorzystaniu psychodramy i  twórczej ekspresji, które pozwala pomieścić, zgłębić i zainicjować proces leczenia na historycznym i indywidualnym poziomie, adresując wspomnienia, emocje i „zjawy” pochodzące z kulturowego doświadczenia związanego z treścią konferencji „Słowa, które pamiętają – literatura czasu Zagłady”.

6dfef941-0e8b-52e8-9686-17225e401736.preview-300
„Leczenie zranień historii” jest twórczym i terapeutycznym procesem, wykorzystującym doświadczeniowe techniki z osobami współdzielącymi doświadczenie międzypokoleniowej, historycznej czy zbiorowej traumy. Armand Volkas stworzył to podejście w 1989 roku, i od tego czasu pracował z potomkami grup niosących traumatyczną pamięć – z osobami pochodzenia żydowskiego i mającymi nazistowskich przodków, Palestyńczykami i Żydami z Izraela, Japończykami, Chińczykami, Koreańczykami nad ich wspomnieniami z II Wojny Światowej, Ormianami i Turkami, Tamilami i Syngalezami, Albańczykami z Kosowa i Serbami. Praca z grupami niosącymi w sobie spolaryzowaną pamięć przeszłości pozwala zamienić ból wspólnej historycznej spuścizny w konstruktywne działanie.

W trakcie trzech sesji popołudniowych prowadzący będzie posługiwał się technikami pochodzącymi z dramaterapii, psychodramy, socjodramy, Playback Theatre i arteterapii, pracując z uczestnikami konferencji nad zintegrowaniem i zmetabolizowaniem uczuć, obrazów i snów, które mogą zostać aktywowane w trakcie prezentacji konferencyjnych, wizyt w historycznych miejscach pamięci i wieczornego czytania poezji. Uczestnicy będą dzielić się często doniosłym doświadczeniem płynącym ze słyszanych opowieści, ożywianych w trakcie warsztatu. Celem jest stworzenie wspólnego doświadczenia pozwalającego na połączenie ze zbiorową traumą i leczenie jej dzięki szacunkowi okazanemu dramatowi naszych uniwersalnych opowieści. Nie jest konieczne wcześniejsze doświadczenie teatralne. 

Zobacz program konferencji

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl