FreshMail.pl

Młody gniewny i starszy romantyczny – Agnieszka Duszyc

14 lutego – święto komercji, czerwonych serduszek, czekoladek i pucołowatych amorków, czyli importowany dzień zakochanych. Kilka dni wcześniej spotkałam się z dwoma mężczyznami, którym miłość mogę wyznawać każdego dnia i we wszystkich językach.

Tomasz Organek i Ray Wilson.

Organek wystąpił 10 lutego na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia. Charakterystyczny głos, mocne gitary, brzmienie jednocześnie nowoczesne i retro, przemyślane teksty – czego chcieć więcej? Koncert z miejscami siedzącymi, ale już od początkowych dźwięków pierwszy rząd zmienił się z siedzącego w stojący, a raczej skaczący pod sceną. Była moc, był ogień, fruwająca grzywka, piszczące małoletnie fanki, było drżenie serca i basy słyszane żołądkiem.

Dzień później w sosnowieckiej Muzie wystąpił Ray Wilson z zespołem w programie Genesis Classic. Siedmiu fantastycznych muzyków – trzy gitary plus jedna basowa, instrumenty klawiszowe i dęte, perkusja. No i przepiękny, ciepły, hipnotyzujący głos wokalisty. Ray Wilson ma rewelacyjny kontakt z publicznością, ogromne doświadczenie sceniczne i wielką skromność. Szkocki artysta zaśpiewał zarówno największe przeboje grupy Genesis (w której w latach 1996 – 1998 był wokalistą), jak i autorski materiał. Mocne rockowe utwory przeplatały się z intymnymi balladami. Wielokrotnie poderwał nie najmłodszych słuchaczy z wygodnych foteli i kolejny raz rozkochał mnie w sobie.

RAY WILSON

TOMASZ ORGANEK

O autorce

Agnieszka Duszyc – urodzona w latach siedemdziesiątych, dobrze pamięta czasy pocztówek dźwiękowych i kaset magnetofonowych. Brakuje jej rąk do trzymania książki i jednoczesnego głaskania dwóch psów płci żeńskiej i dwóch kotów płci męskiej. Przyznaje się do uzależnienia od muzyki, książek, słodyczy i zakupów. O dwóch pierwszych uzależnieniach zdecydowała się pisać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl