FreshMail.pl

Letnie spotkania w Ogrodzie Raven – film „Dzień z życia”

21 lipca 2017
19:00 – 21:00
Lokalizacja:

Ogród Raven

Czeladź, ul. Żabia 12

 W lipcu i sierpniu przygotowaliśmy dla Was specjalne wydarzenia – Letnie spotkania w Ogrodzie Raven!

WSTĘP WOLNY

Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa:
kobinski@raven.edu.pl

Instytut Studiów Kulturowych Raven zaprasza do swego ogrodu na spotkanie z filmem Ridleya Scotta i Kevina MacDonalda:

„Dzień z Życia”

Spotkanie połączone będzie z dyskusją. Moderator: Antonina Szybowska – antropolog kultury.

 

Drodzy Państwo,
wakacyjne spotkania Klubu Dyskusyjnego będą miały nieco odmienną formułę. Tym razem zapraszamy do Ogrodu Raven, tajemniczego miejsca mieszczącego się w Czeladzi przy ul. Żabiej 12.

21 lipca jeżeli pogoda pozwoli, a jeżeli nie to tydzień później – 28  od godziny 19.00 do 21.00 siedząc w ogrodzie obejrzymy wspólnie film “Dzień z życia” („Life in a Day”) będący niezwykłym projektem Ridleya Scotta i Kevina Macdonalda. Ten ostatni opisuje go następująco: “to swoista kapsuła czasu, która opowie przyszłym pokoleniom, jak żyło się 24 lipca 2010 r. To wyjątkowy eksperyment wspólnego, społecznego tworzenia niepowtarzalnych filmów”. Społecznego, ponieważ do realizacji zaproszeni zostali użytkownicy serwisu YouTube, którzy w liczbie 80 tysięcy odpowiedzieli na prośbę o udokumentowanie swojego życia w tym jednym, konkretnym dniu.

W „Life in a day” nie ma wydarzeń politycznych ani znanych aktorów, są natomiast zwykli ludzie, mieszkańcy 197 krajów, mówiący 45 językami (film będzie wyświetlany z polskimi napisami). Bardzo ciekawa jest również warstwa muzyczna, której aranżacja zmienia się trzykrotnie, stając się niejako komentatorem wydarzeń.

Po filmie przewidziana jest dyskusja.

Zapraszamy!!!

 

prosimy o potwierdzenie uczestnictwa mailowo pod adresem:
kobinski@raven.edu.pl

Klub dyskusyjny „Psychoanaliza kultury” to propozycja comiesięcznych spotkań koncentrujących się na rozumieniu z perspektywy psychoanalitycznej współczesnych i historycznych zjawisk kulturowych. Spotkania odbywają się w Czeladzi i w Warszawie od jesieni 2016 roku i organizowane są wspólnie z Polskim Towarzystwem Psychoanalizy Jungowskiej. Moderatorem spotkań czeladzkich jest Antonina Szybowska – antropolog kultury, spotkania warszawskie moderuje Tomasz Jasiński – psychoanalityk jungowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl