FreshMail.pl

Wykład Pawła Kieniewicza – Ziemia Jałowa – Podróż w mitologii Świętego Graala

26 listopada 2016
13:00
Lokalizacja:

Massolit Books

Kraków, ul. Felicjanek 4

Zapraszamy zainteresowanych zjawiskami kulturowymi, psychoanalizą i duchowością na serię wykładów organizowanych przez Instytut Studiów Archetypowych i ReligijnychMassolit Books i Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej.

WSTĘP WOLNY

Kontakt w sprawie wykładu:
 contact@isar.edu.pl

Wykład Pawła Kieniewicza – Ziemia Jałowa – Podróż w mitologii Swiętego Graala

Gdy doświadcza się ogromnej udręki psychicznej, często pojawia się symbol lub mit, który pełni funkcję przewodnika i pozwala wejść na nowy etap psychologicznego rozwoju. W średniowiecznej Europie podobną funkcję wydawał się pełnić mit Świętego Graala, który występował w kilku krajach, przechodzących przez bardzo trudny i pełen zmagań czas. Opowieść ta przedstawia obraz zniszczonego królestwa, którym włada zraniony król, oczekujący na odkupienie i wyraża głęboką duchową tęsknotę. Zapraszamy na wykład, na którym przywołamy tą ponadczasową historię, zgłębiając jej znaczenie dla współczesnych czasów.

Paul Kieniewicz

Paweł Kieniewicz BSc: St. Andrews i MA (Astronomy): UCLA; MSc (Geophysics): UC Santa Barbara. Paweł, wykładał astronomię, geologię, filozofię i fizykę. Jest specjalistą w grawimetri i polu magnetycznym Ziemi. Przez dwadzieścia lat pracował  jako geofizyk przy poszukiwaniach ropy naftowej i gazu. Do jego szczególnych zainteresowań należy teoria Gaia, natura świadomości i wczesnochrześcijańskie teksty. Jest członkiem Zarządu Scientific and Medical Network, gdzie często publikuje artykuły dotyczące nowego rozumienia relacji pomiędzy nauką a religią.

Simple Share Buttons
Simple Share Buttons

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl