Analiza marzeń sennych - seminarium w Warszawie - RAVEN
 

Analiza marzeń sennych – seminarium w Warszawie

mar 20 2018

Analiza marzeń sennych – seminarium w Warszawie

14 kwietnia 2018
10:00 – 18:00
Lokalizacja:

Sens Instytut Rozwoju Osobistego

ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 7/9 lok. 81, Warszawa

Seria naszych wykładów poświęconych analizie marzeń sennych cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zorganizowanie pogłębionego doświadczenia w tym temacie. Zapraszamy więc osoby zainteresowane znaczeniem marzeń sennych na seminarium wprowadzające w teorię i praktykę analizy marzeń sennych w psychologii analitycznej C. G. Junga.

 

Cena pojedynczego seminarium:

przy zgłoszeniu do 31 marca 2018 – 250 zł

przy zgłoszeniu po 31 marca 2018 – 300 zł

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe zgłoszenie uczestnictwa:

contact@raven.edu.pl

Prowadzi: Tomasz J. Jasiński, psychoanalityk jungowski

 

Analiza materiału pochodzącego z marzeń sennych jest tradycyjnie kojarzona z psychoanalizą. W psychoanalizie jungowskiej zajmuje bardzo ważne miejsce, jako podstawowe źródło kontaktu z obszarami doświadczenia, które Jung nazwał psychiką obiektywną. Tak jak baśnie są najczystszym wyrazem psychiki obiektywnej w kulturze, tak sny są ich odpowiednikiem, który pojawia się spontanicznie w intymnej relacji psychiki z sobą samą wtedy, kiedy rozum śpi.

 

Gdy śpimy, sen rozumu budzi nocne Daimony. Ich racjonalistyczne wygnanie do niechcianej, demonicznej strefy cienia, jest źródłem rozszczepienia pierwotnie zjednoczonej psychiki. W naszych czasach prowadzi do stanów napięcia i przeżycia pustki związanej z brakiem szerszego punktu odniesienia,  braku poczucia znaczenia w życiu.

 

Powrót do uważności na sygnały płynące z głębokich warstw psychiki jest szczególnie ważny w naszej współczesności, w której coraz powszechniejsze jest poczucie braku szerszego związku ze światem i życiem jako takim.

 

Seminarium jest otwarte i przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych teoretycznymi i praktycznymi aspektami analizy marzeń sennych w psychologii Junga.

 

Część teoretyczna seminarium będzie syntetycznym wprowadzeniem w rozumienie natury snów oraz sposoby pracy z nimi. W części praktycznej grupa seminaryjna będzie wspólnie pracować nad materiałem z marzeń sennych wnoszonym przez członków grupy. Będziemy się posługiwać elementami techniki przedstawionymi we wprowadzeniu teoretycznym – w pierwszej części seminarium. Ze względu na charakter pracy, grupa seminaryjna jest ograniczona do 12 osób.

 

INFORMACJA O CENIE I REJESTRACJI:

 

Cena:

 

250 zł przy wpłacie do 31 marca 2018

300 zł przy wpłacie po 31 marca 2018

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium prosimy o zgłoszenie na adres mailowy: contact@raven.edu.pl

 

Za rezerwację miejsca uznajemy opłacenie udziału w seminarium. W wypadku odwołania udziału do 31 marca dokonujemy zwrotu całości opłaty seminaryjnej. W wypadku odwołania po 31 marca dokonujemy zwrotu odpowiednio 150 zł (przy opłacie 250 zł) i 200 zł (przy opłacie 300 zł). W wypadku odwołania po 6 kwietnia zwrotów nie przewidujemy.

 

W wypadku odwołania seminarium przez organizatora zwrotowi podlega całość wpłaconej kwoty.

 

Zajęcia odbędą się 14 kwietnia w godzinach od 10:00 do 18:00, z półtoragodzinną przerwą na lunch. Obejmują osiem godzin szkoleniowych. Uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa z wyszczególnieniem tematyki i ilości odbytych godzin szkoleniowych i kopię materiału wykładowego prezentowanego w trakcie seminarium.

O wykładowcy

Tomasz J. Jasiński, psychoanalityk jungowski, autor

Tomek jest psychoanalitykiem jungowskim pracującym w Warszawie i w sieci globalnej. Studiował filozofię, psychologię oraz psychotronikę na kilku różnych uniwersytetach w kraju i za granicą. Jest Członkiem Indywidualnym IAAP. Był członkiem założycielem PTPA, członkiem założycielem PTPJ, jest byłym prezesem dwóch kadencji PTPJ. W trakcie kilkunastoletniej praktyki psychoterapeutycznej pracował z osobami dotkniętymi różnymi formami cierpienia i w różnym wieku, począwszy od osób poniżej trzeciego roku życia, do osób osiemdziesięcioletnich. Obecnie jest nauczycielem w szkoleniu całościowym PTPJ, gdzie pozostaje członkiem Zarządu oraz Komisji Szkoleniowej. Jest również członkiem Zarządu Instytutu RAVEN a także redaktorem naukowym w magazynach e-jungian.com i e-jungian.pl.

Tomek jest autorem kilku publikacji w dziedzinie psychologii i psychoanalizy. W ramach pracy dla Komisji Szkoleniowej PTPJ jest współautorem struktury dydaktycznej programu szkolenia całościowego.

Interesuje się naturą cierpienia i procesami leczenia ujmowanymi z perspektywy psychologii głębi i duchowości, punktami zranienia i zniszczenia w życiu indywidualnym i zbiorowym oraz powstającymi z nich potraumatycznymi strukturami rzeczywistości. Pisze o spotkaniach różnych obszarów doświadczenia oraz o przekraczaniu granic wyznaczonych ustępującym paradygmatem myślenia o świecie i człowieku.

0 Comments
Udostępnij
Tags:
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
Brak komentarzy

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.