Kobiety psychologii analitycznej - cykl wykładów - RAVEN
 

Kobiety psychologii analitycznej – cykl wykładów

Miejsce wykładów: Czeladź

Prowadzi: Małgorzata Kalinowska, psychoanalityk jungowski

 

W kolejnej serii wykładów z zakresu psychologii analitycznej wracamy do klasycznej psychologii jungowskiej w jej rzadkiej odsłonie – poświęcone one będą czołowym kobiecym postaciom z pierwszego pokolenia analityków otaczających Carla Gustawa Junga.

 

Kobiety były aktywnymi uczestniczkami rozwijającego się dwudziestowiecznego ruchu analitycznego, choć najczęściej wspominane są w kontekście życiorysu Carla Gustava Junga i jako tło jego prac (poza Marie-Louise von Franz, która jest dobrze znana polskiemu czytelnikowi z książek „Ścieżki snów” i „Alchemia. Wprowadzenie do symboliki i psychologii”). W trakcie cyklu wykładowego rozmawiać będziemy zarówno o tym aspekcie ich analitycznej ścieżki, jak i o prowadzonych przez nie badaniach. Zajmować nas będą historie ich życia, relacje z Jungiem, anegdoty i plotki ilustrujące koloryt tamtych czasów, i to, jak splatają się one z ich twórczością.

 

  • 9 luty 2018 – Emma Jung w poszukiwaniu świętego Graala
  • 9 marzec 2018 – Toni Wolff i cztery odwieczne kobiety
  • 20 kwiecień 2018 – Marie-Louise von Franz w poszukiwaniu kamienia filozoficznego
  • 18 maj 2018 – Jolande Jacobi i maski duszy
  • 8 czerwiec 2018 – Barbara Hannah i Aniela Jaffé: podążając za mistrzem

 

Od września 2018 zapraszamy na kolejne wykłady cyklu. W planach między innymi Marion Woodman, Ester Harding, Linda Fierz-David, Clarissa Pinkola Estes.

 

Już wkrótce szczegółowe informacje o wykładach.
Zapraszamy już od lutego!

Wszystkie wykłady