Kompleks ojca i kompleks matki w baśniach – Seminarium kliniczne

styczeń 15 2017

Kompleks ojca i kompleks matki w baśniach – Seminarium kliniczne

25 – 26 lutego 2017
Lokalizacja:

Kraków, ul. św. Filipa

To weekendowe seminarium psychoanalityczne organizowane wspólnie przez Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej i Instytut Studiów Kulturowych RAVEN poświęcone będzie zastosowaniu baśni w praktyce psychoanalitycznej. W seminarium będą brali udział członkowie oraz członkowie kandydaci w szkoleniu całościowym PTPJ.

Zapraszamy do udziału inne chętne osoby, praktyków psychoterapii pracujących klinicznie z pacjentami.

W trakcie seminarium część dydaktyczna i dyskusyjna połączona będzie z pracą praktyczną z wykorzystaniem materiału własnego. Ze względu na taki charakter pracy grupa będzie miała ograniczoną wielkość, pozostało kilka wolnych miejsc. Seminarium prowadzone będzie w języku angielskim z całościowym tłumaczeniem na język polski.

Warsztat obejmuje dwa dni:

SOBOTA 25 lutego, 10:00 – 18:00
NIEDZIELA 26 lutego, 10:00 – 14:00

Osoby chcące wziąć udział w seminarium prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres emailowy PTPJ: poczta@ptpj.pl oraz dokonanie wpłaty kosztu uczestnictwa w wysokości 450 PLN na konto bankowe PTPJ (numer konta znajdą Państwo tutaj.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 stycznia.

Wykłada: Dr Irene Berkenbusch-Erbe, psychoanalityk jungowski, superwizor

Warsztat rozpocznie wprowadzenie w znaczenie zajmowania się baśniami w psychoterapii. Poprzez baśnie uzyskujemy dostęp do bogatego materiału nieświadomości zbiorowej, który jest ważny w kontekście procesu indywiduacji.

Następnie będziemy pracować w sposób praktyczny z wykorzystaniem wyboru baśni, kładąc nacisk na to, jak możemy wykorzystywać tego rodzaju narzędzia w naszej codziennej pracy. W tym celu będziemy pracować z procesem dramatyzacji baśni, szukając dostępu do głębszego poziomu znaczeniowego w drodze odgrywania ról. Każdy z uczestników w grupie będzie miał możliwość wcielenia się w jedną z baśniowych ról, co w efekcie umożliwi doświadczenie baśni przez rozegranie jej w małych grupach w formie dramatycznej.

W trakcie pracy będziemy się koncentrować na twórczym wykorzystaniu materiału baśniowego do pracy nad kompleksem ojca i kompleksem matki.

[vc_btn title=”Więcej informacji” style=”flat” color=”chino” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-info” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fanalizajungowska.pl%2Fkompleks-ojca-i-kompleks-matki-w-basniach-seminarium-kliniczne-25-lutego-2017%2F||target:%20_blank|”]

Dr Irene Berkenbusch-Erbe

jest analitykiem i superwizorem treningowym w Międzynarodowej Szkole Psychologii Analitycznej (ISAP) w Zurychu. Jest absolwentką Instytutu C.G. Junga w Zurychu (2004). Od 2006 roku jest nauczycielem w ISAP. Prowadzi prywatną praktykę analityczną w Ludwigshafen, w Niemczech. Pracuje jako analityk i superwizor polskich analityków jungowskich w Krakowie i w Warszawie.
Przed rozpoczęciem szkolenia analitycznego w Zurychu Pani Irene studiowała filologię niemiecką, teologię oraz psychologię w Tübingen i w Heidelbergu. Uzyskała tytuł doktora filologii niemieckiej na uniwersytecie w Heidelbergu.

[vc_custom_heading text=”ORGANIZATOR” font_container=”tag:h3|text_align:center|color:%237c7c7c” use_theme_fonts=”yes”][vc_btn title=”Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej (PTPJ)” style=”flat” color=”chino” align=”left” i_icon_fontawesome=”fa fa-info” css_animation=”none” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fanalizajungowska.pl%2F||target:%20_blank|”][vc_btn title=”Instytut Studiów Kulturowych – RAVEN” style=”flat” color=”chino” align=”left” i_icon_fontawesome=”fa fa-info” css_animation=”none” button_block=”true” add_icon=”true” link=”url:http%3A%2F%2Fraven.edu.pl%2F||target:%20_blank|”]
0 Comments
Udostępnij
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
Brak komentarzy

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.