FreshMail.pl
Królik grozy atakuje - Agnieszka Duszyc | RAVEN
2818
post-template-default,single,single-post,postid-2818,single-format-standard,theme-hudsonwp,edgt-core-1.0.1,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,woocommerce_installed,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Królik grozy atakuje – Agnieszka Duszyc

Lut 04 2017

Królik grozy atakuje – Agnieszka Duszyc

Styczeń, zimno, za oknem wszystkie odcienie bieli i szarości. Zwinięta pod kocem czekam na dłuższe dni, cieplejsze powietrze i więcej kolorów. Czekając – czytam. 

 

 

Dziś litera B – jak Bator Joanna i jej najnowsza powieść „Rok królika”. 

 

Fabuła skomplikowana, wielopiętrowa, surrealistyczni bohaterowie i to co mnie urzekło – fantastyczne słowotwórstwo. Zachwyciły mnie siostry „naparapecione w oknie parteru”, „dwa ledwie trzymające się w kupie niedolepki”, blondynka, która „nabiuściła się na mnie”, „ubabienie” czy „wyzębiający się” z plakatu królik, a to tylko niewielka próbka werbalnej wyobraźni autorki.

 

Wracając do fabuły – żeby się nie pogubić, czytając stworzyłam na kartce szkic postaci i wątków – wyszedł mi gęsto tkany wielobarwny dywan. Nitki plączą się, sterczą w każdą stronę, tworzą supły i supełki, ale koniec końców ostatnia wiąże się z pierwszą, choć bardzo trudno po drodze nie zabłądzić.

 

Joanna Bator, „Rok królika”, wyd. Znak, Kraków 2016.

Agnieszka Duszyc – urodzona w latach siedemdziesiątych, dobrze pamięta czasy pocztówek dźwiękowych i kaset magnetofonowych. Brakuje jej rąk do trzymania książki i jednoczesnego głaskania dwóch psów płci żeńskiej i dwóch kotów płci męskiej. Przyznaje się do uzależnienia od muzyki, książek, słodyczy i zakupów. O dwóch pierwszych uzależnieniach zdecydowała się pisać. 

0 Comments
Share Post
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
No Comments

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl