FreshMail.pl
Raven. Psychologia głębi i kultura - czasopismo | RAVEN
21536
page-template-default,page,page-id-21536,theme-hudsonwp,edgt-core-1.0.1,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,woocommerce_installed,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Raven. Psychologia głębi i kultura – czasopismo

Raven psychologia głębi i kultura

PÓŁROCZNIK „RAVEN. PSYCHOLOGIA GŁĘBI I KULTURA”

 

REDAKCJA: Tomasz J. Jasiński (REDAKTOR NACZELNY), Małgorzata Kalinowska

PROJEKT GRAFICZNY, ŁAMANIE: Jacek Kobiński

KOREKTA: Agnieszka Rachwał-Chybowska

WYDAWCA: Instytut Studiów Kulturowych RAVEN

ISSN: 2657-6066

„Raven. Psychologia głębi i kultura” to półrocznik wydawany od 2019 roku przez Instytut Studiów Kulturowych RAVEN. Pismo obejmuje teksty z zakresu psychologii analitycznej Carla Gustava Junga, a jednocześnie, podążając za jego myślą i ideą pracy Instytutu, pozostaje otwarte i interdyscyplinarne. Poza osobami profesjonalnie związanymi z psychologią głębi, w gronie autorów czasopisma można znaleźć również filozofów, felietonistów i artystów. Nasza gazeta jest miejscem spotkania i wymiany różnych myśli połączonych określonym rodzajem wrażliwości w przeżywaniu świata, który można by nazwać przeżywaniem rzeczywistości na poziomie duszy. Na łamach półrocznika można więc znaleźć teksty i obrazy, które swoją treścią nawiązują do doświadczenia różnych obszarów świata rozumianego jako żywy organizm – powiązana skomplikowaną siecią wzajemnych zależności całość.

 

„Raven” przedstawia złożoność i bogactwo psychologii Carla Gustava Junga i tych, którzy rozwijali jego myśl. Łączymy różne nurty i perspektywy w psychologii analitycznej – klasyczne i rozwojowe, tradycyjne i współczesne. Nasze zainteresowanie dialogiem i odniesieniem teorii psychologicznych do rozumienia współczesności odzwierciedla się w otwartości na teksty nowatorskie i kontrowersyjne.

 

Wśród artykułów publikowanych w „Raven. Psychologia głębi i kultura” znajdą się również tematy popularyzowane w trakcie wykładów i seminariów realizowanych przez Instytut od jego powstania.

 

Czasopismo dostępne w sprzedaży od 28 marca 2019. Najbliższy numer 2/2019 (02) ukaże się 16 września 2019.

Przegląd treści numerów czasopisma "Raven"

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl