FreshMail.pl
Letnie spotkania w Ogrodzie Raven - spotkanie z religią | RAVEN
21082
post-template-default,single,single-post,postid-21082,single-format-standard,theme-hudsonwp,edgt-core-1.0.1,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,woocommerce_installed,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Letnie spotkania w Ogrodzie Raven – spotkanie z religią

Lip 28 2018

Letnie spotkania w Ogrodzie Raven – spotkanie z religią

17 sierpnia 2018

20:00 – 22:00

 

Lokalizacja:

Ogród Raven

Czeladź, ul. Żabia 12

Zapraszamy zainteresowanych punktami stycznymi pomiędzy psychoanalizą a kulturą na spotkania Klubu dyskusyjnego organizowane przez Instytut Studiów Kulturowych – RAVEN.

W lipcu i sierpniu przygotowaliśmy dla Was specjalne wydarzenia – Letnie spotkania w Ogrodzie Raven!

 

WSTĘP WOLNY

 

Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa:
contact@raven.edu.pl

Instytut Studiów Kulturowych Raven zaprasza do swego ogrodu na spotkanie z naukowcami mówiącymi o religii. W prezentowanych filmach wystąpią:

filozof Alain de Botton, biochemik Stuart Kaufmann, oraz socjolog i psycholog ewolucyjny Jonathan Haidt.

 

 

projekcja filmów z polskim napisami połączona z dyskusją

Moderator: Antonina Szybowska– antropolog kultury.

 

 

Drodzy Państwo,
wakacyjne spotkania Klubu Dyskusyjnego będą miały nieco odmienną formułę. Tym razem już po raz drugi zapraszamy do Ogrodu Raven, tajemniczego miejsca mieszczącego się w Czeladzi przy ul. Żabiej 12.

 

17 sierpnia jeżeli pogoda pozwoli, a jeżeli nie to tydzień później – 24 od godziny 20.00 do 22.00 siedząc w ogrodzie obejrzymy wspólnie filmy o religii.

 

Żyjemy w czasach gwałtownego ścierania się światopoglądów, postaw życiowych, szczególnie mocno ujawniających się w ambiwalentnym stosunku do religii. Mimo, iż przyzwyczajeni jesteśmy, że jest to sfera tradycyjnie lokowana w humanistyce, to nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej do powiedzenia mają tu przedstawiciele nauk ścisłych, w tym biologii, etnologii, kognitywistyki. Na naszych oczach zmienia się podejście do religii, w tym sposób mówienia o sacrum.

 

Jaka jest rola zachowań religijnych w ewolucji? Jak rozumieć stwierdzenie, iż my, ludzie jesteśmy istotami głęboko duchowymi? Czy ateista może słuchać kolęd nie czując się przy tym hipokrytą? Gdzie znajdują się granice racjonalności? Opowiedzą nam o tym: filozof Alain de Botton, biochemik Stuart Kaufmann, oraz socjolog i psycholog ewolucyjny Jonathan Haidt.

 

Po filmach przewidziana jest dyskusja.

 

Zapraszamy!!!

 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa mailowo pod adresem:
contact@raven.edu.pl

 

_______________________________________
Dane osobowe (imię i nazwisko, adres mailowy, telefon kontaktowy, numer rachunku bankowego, ewentualne dane adresowe jeżeli zajdzie konieczność ich użycia) używane są przez Instytut Raven wyłącznie dla obsługi wydarzeń – rejestracji na wydarzenia, płatności i odwoływania uczestnictwa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016. Administratorem tych danych jest Instytut Studiów Kulturowych RAVEN w Czeladzi, są one przechowywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poufności i nie są udostępniane innym firmom i osobom. Zdjęcia wykonywane w trakcie wydarzeń wykorzystywane są wyłącznie do ich dokumentacji.

Rejestracja na wydarzenie oznacza wyrażenie zgody na powyższą politykę prywatności i politykę rejestracji i zwrotów.

O Klubie dyskusyjnym

Klub dyskusyjny „Psychoanaliza kultury” to propozycja comiesięcznych spotkań odbywających się na styku kulturoznawstwa i psychoanalizy. W trakcie spotkań poszukujemy rozumienia zarówno historycznych jak i współczesnych zjawisk kulturowych. Spotkania odbywają się w Czeladzi od jesieni 2016 roku. Moderatorem spotkań czeladzkich jest Antonina Szybowska – członek zespołu RAVEN.

0 Comments
Share Post
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
No Comments

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl