Malowanie w Ogrodzie Raven - praca z aktywną wyobraźnią - seminarium w Czeladzi - RAVEN
 

Malowanie w Ogrodzie Raven – praca z aktywną wyobraźnią – seminarium w Czeladzi

maj 24 2018

Malowanie w Ogrodzie Raven – praca z aktywną wyobraźnią – seminarium w Czeladzi

30 czerwca 2018
10:00 – 18:00
Lokalizacja:

Instytut Studiów Kulturowych Raven

Czeladź, ul. Żabia 12

Zapraszamy osoby zainteresowane twórczą pracą z wyobraźnią i psychologią Carla Gustava Junga na seminarium „Malowanie w ogrodzie Raven”.

 

Cena:
300 zł – zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2018

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe zgłoszenie uczestnictwa:
contact@raven.edu.pl

„Tak właśnie jest z obrazem pochodzącym z wyobraźni: koncentrujemy się na nim, a wtedy odkrywamy, że nie jesteśmy w stanie go zatrzymać – staje się niespokojny, porusza się, rozwija się, powiela, wypełnia się siłą życiową i sam staje się ciężarny nowym życiem.”
Carl Gustav Jung, 1930, vol. 6, Wykład I

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe seminarium do Ogrodu Raven, gdzie pracować będziemy techniką aktywnej wyobraźni z wykorzystaniem farb, pędzli i naszych własnych dłoni, w bezpośrednim kontakcie z roślinami i kwiatami.

 

Malowanie jest jedną z technik aktywnej wyobraźni, nazywanej też aktywną imaginacją. Praca ta polega na podążaniu za spontanicznie pojawiającymi się obrazami, pozwalając, aby wyobraźnia i ruch same nadawały im formę i wypełniały je treścią. Carl Gustav Jung odkrył aktywną wyobraźnię pracując nad „Czerwoną Księgą” i stała się ona punktem wyjściowym zarówno jego osobistej transformacji jak i transformacji jego teorii psychologicznej. Pozwala ona na dostęp w bezpiecznych warunkach do nieświadomych treści, a jednocześnie na początek ich integracji dzięki stworzenia przestrzeni do działania funkcji transcendentnej. Jak mówi Jung: „coś powstaje pod wpływem zarówno świadomego jak i nieświadomego, ucieleśniając dążenie nieświadomego do światła i dążenie świadomego do istoty.”

 

W trakcie seminarium zapoznamy się ze stosowaniem i sposobami pracy techniką aktywnej wyobraźni, ale przede wszystkim będziemy jej doświadczać w bezpośrednim kontakcie z materią, kolorem, ruchem i obrazem. Będziemy poszukiwać kontaktu z psychiką poprzez doświadczenie naszych dłoni, tworzących barwy i obrazy na sztalugach i na trawie. Będziemy tworzyć wspólne i osobne obrazy, poszukując jak najpełniejszego doświadczenia leczącej mocy wyobraźni.

——————

Prowadzą:

Małgorzata Kalinowska – psychoanalityk jungowski, autorka, tłumaczka
http://psychoterapiajung.pl

Jacek Kobiński – artysta, jubiler, grafik
http://jacekkobinski.com

 

 

INFORMACJA O CENIE I REJESTRACJI:

 

Cena:

 

300 zł – zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2018

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium prosimy o zgłoszenie na adres mailowy: contact@raven.edu.pl

 

Za rezerwację miejsca uznajemy opłacenie udziału w seminarium. W wypadku odwołania udziału do 15 czerwca dokonujemy zwrotu całości opłaty seminaryjnej. W wypadku odwołania po 15 czerwca dokonujemy zwrotu 150 zł . W wypadku odwołania po 22 czerwca zwrotów nie przewidujemy.

 

W wypadku odwołania seminarium przez organizatora zwrotowi podlega całość wpłaconej kwoty.
W wypadku braku wolnych miejsc możliwe jest zgłoszenie się na listę rezerwową.

 

Zajęcia odbędą się 30 czerwca w godzinach od 10:00 do 18:00, z półtoragodzinną przerwą na lunch. Obejmują siedem godzin szkoleniowych. Uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa z wyszczególnieniem tematyki i ilości odbytych godzin szkoleniowych i kopię materiału wykładowego prezentowanego w trakcie seminarium.

 

_______________________________________
Dane osobowe (imię i nazwisko, adres mailowy, telefon kontaktowy, numer rachunku bankowego, ewentualne dane adresowe jeżeli zajdzie konieczność ich użycia) używane są przez Instytut Raven wyłącznie dla obsługi wydarzeń – rejestracji na wydarzenia, płatności i odwoływania uczestnictwa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016. Administratorem tych danych jest Instytut Studiów Kulturowych RAVEN w Czeladzi, są one przechowywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poufności i nie są udostępniane innym firmom i osobom. Zdjęcia wykonywane w trakcie wydarzeń wykorzystywane są wyłącznie do ich dokumentacji.

Rejestracja na wydarzenie oznacza wyrażenie zgody na powyższą politykę prywatności i politykę rejestracji i zwrotów.

ZapiszZapisz

0 Comments
Udostępnij
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
Brak komentarzy

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.