Jacek Kobiński - członek zarządu RAVEN | RAVEN
801
page-template-default,page,page-id-801,page-child,parent-pageid-781,theme-hudsonwp,edgt-core-1.2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,hudson-ver-3.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,woocommerce_installed,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Jacek Kobiński – członek zarządu RAVEN

projektant graficzny, artysta, webmaster
Głęboko w ludzkiej podświadomości tkwi przemożna potrzeba logicznego, mającego sens wszechświata, ale rzeczywisty wszechświat jest zawsze o krok poza logiką.
– z Myśli zebranych Muad’Diba w opracowaniu księżnej Irulany
 
(…) gdy Bóg chce kogoś zniszczyć, wcale nie odbiera mu rozumu, lecz każe mu myśleć racjonalnie.
– Zygmunt Bauman – Nowoczesność i Zagłada

Artysta, kiedyś scenograf i jubiler, rzadziej malarz, najczęściej grafik komputerowy i projektant bardzo szczególnych stron internetowych. Robił w życiu różne rzeczy, na przykład stalowy tron do scenografii „Mechanicznej Pomarańczy” (Teatr Gugalander, 1998), który można teraz zobaczyć w jego czarnym salonie, czy srebrną bransoletę z papierem czerpanym, którą do tej pory obejrzeć można w Muzeum Sztuki w Legnicy. Wciąż poszukuje nowych form i zastanawia się nad istotą rzeczy, nie rozumiejąc jej ani trochę.

Aktualnie największą radość przynosi mu praca graficzna nad najnowszym “dzieckiem” Instytutu Raven – kwartalnikiem “Raven. Psychologia głębi i kultura“.

 

email: kobinski@raven.edu.pl

Prace artystyczne i niektóre nagrody