O nadziei w czasach beznadziei - klub dyskusyjny w Czeladzi - RAVEN
 

O nadziei w czasach beznadziei – klub dyskusyjny w Czeladzi

lis 03 2018

O nadziei w czasach beznadziei – klub dyskusyjny w Czeladzi

23 listopada 2018

18:00 – 20:15

Lokalizacja:

Cafe Desa

Czeladź, Rynek 26

Zapraszamy zainteresowanych punktami stycznymi pomiędzy psychoanalizą a kulturą na spotkania Klubu Dyskusyjnego organizowane przez Instytut Studiów Kulturowych – RAVEN.

 

WSTĘP WOLNY

 

Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa:
contact@raven.edu.pl

GOŚĆ: doktor filozofii Anna Agata Gierlińska

 

MODERATOR SPOTKANIA: Antonina Szybowska

 

O nadziei w czasach beznadziei

 

Żyjemy w czasach, które mogą napawać nas trwogą. Najważniejsza wiadomość, która powinna znaleźć się na pierwszych stronach gazet i portali informacyjnych dotyczy wpływu ludzi na naszą planetę i nie jest zbyt pokrzepiająca. Nagłówki tych wiadomości mogłyby wyglądać tak: „Właśnie trwa wielkie wymieranie”, „Eksploatujemy Ziemię ponad miarę”, „Zmiany klimatu spowodują największy kataklizm w dziejach Ziemi”. Gdy je czytamy aż włos ze strachu jeży się na głowie. Dlaczego więc tych ważnych informacji nie znajdujemy na co dzień w mediach?

 

Zapraszam do spotkania, na którym przyjrzymy się uczuciom, jakie towarzyszą nam gdy słuchamy takich informacji. Przyjrzymy się tym trudnym emocjom, jak strach, ale też nadziei. Poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, skąd ją czerpać. Będziemy też rozmawiać o tym, jakie wskazówki możemy odszukać by stawić czoła globalnemu kryzysowi i nie zwariować.

 

_______________________________________
Dane osobowe (imię i nazwisko, adres mailowy, telefon kontaktowy, numer rachunku bankowego, ewentualne dane adresowe jeżeli zajdzie konieczność ich użycia) używane są przez Instytut Raven wyłącznie dla obsługi wydarzeń – rejestracji na wydarzenia, płatności i odwoływania uczestnictwa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016. Administratorem tych danych jest Instytut Studiów Kulturowych RAVEN w Czeladzi, są one przechowywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poufności i nie są udostępniane innym firmom i osobom. Zdjęcia wykonywane w trakcie wydarzeń wykorzystywane są wyłącznie do ich dokumentacji.

Rejestracja na wydarzenie oznacza wyrażenie zgody na powyższą politykę prywatności i politykę rejestracji i zwrotów.

o prowadzącym

Anna Agata Gierlińska

 

Doktor filozofii. Prowadzi warsztaty ekopsychologiczne, warsztaty rozwoju osobistego i warsztaty motywacyjne dla aktywistów ekologicznych. Wraz z Mirosławem Pirógiem prowadzi warsztaty Akademii Jungowskiej i grupy pracy ze snami. Związana ze Stowarzyszeniem Pracownia na rzecz Wszystkich Istot; pisze do Miesięcznika Dzikie Życie oraz tworzy witrynę poświęconą ekopsychologii. Propagatorka praktycznego wymiaru filozofowania.

O Klubie dyskusyjnym

Klub dyskusyjny „Psychoanaliza kultury” to propozycja comiesięcznych spotkań odbywających się na styku kulturoznawstwa i psychoanalizy. W trakcie spotkań poszukujemy rozumienia zarówno historycznych jak i współczesnych zjawisk kulturowych. Spotkania odbywają się w Czeladzi od jesieni 2016 roku. Moderatorem spotkań czeladzkich jest Antonina Szybowska – członek zespołu RAVEN.

0 Comments
Udostępnij
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
Brak komentarzy

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.