Praca ze snem - warsztat 2: Obrazy senne - RAVEN
 

Praca ze snem – warsztat 2: Obrazy senne

lis 08 2018

Praca ze snem – warsztat 2: Obrazy senne

15 grudnia 2018
13:00 – 18:00
Lokalizacja:

Instytut Studiów Kulturowych Raven

Czeladź, ul. Żabia 12

Cykl warsztatów „Praca ze snem” przeznaczony jest dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat pracy ze snami i umiejętność czerpania mądrości z własnych snów. Nasz cykl jest propozycją powrotu w pracy z materiałem marzeń sennych do klasycznej psychologii C.G. Junga. Prowadzić warsztaty będą psychoanalitycy jungowscy Małgorzata Kalinowska i Tomasz J.Jasiński.

 

Cena:
przy wpłacie do 23 listopada 2018 – 200 zł
przy wpłacie po 23 listopada 2018 – 250 zł

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe zgłoszenie uczestnictwa:
contact@raven.edu.pl

„Wyobrażeniowe 'ja’ czuje się w ciemności jak u siebie w domu, porusza się pomiędzy obrazami niczym jeden z nich. Zdaje sobie sprawę z tego, że obrazy nie są jego własnością, i że nawet jego ciało, uczucia i działania we śnie należą do obrazu sennego. Tak więc pierwszym krokiem w uczeniu 'ja’ jak śnić jest nauczenie go prawdy o sobie samym, że ono też jest obrazem.”

James Hillman – „Dream and the Underworld”

 

Na kolejnym warsztacie będziemy witać się i zapoznawać z sennymi obrazami. Nie będziemy traktować ich jak statycznych widokówek wiszących na ścianach naszych snów, idąc za Jungiem i Hillmanem spróbujemy doświadczyć obrazów jako żywej tkanki psychiki, jako treści, którymi psychika opowiada o sobie samej.

 

„Nienawiść do obrazu, lęk przed jego mocą i przed mocą wyobraźni ma długą historię i jest głęboko zakorzeniony w naszej kulturze”, pisze Hillman w „Peaks and Vales” odnosząc się do tego, jak obrazy w naszym odbiorze zostały zamienione w alegorie i reprezentacje poddawane interpretacjom. Hillman zamiast tego proponuje podążanie za spontaniczną aktywnością wyobraźni, spotkanie z sennymi obrazami i pozwolenie na to, aby to spotkanie przyniosło żywy dialog pomiędzy naszym dziennym ego, a wyobrażeniowym ego ze snu i innymi spotykanymi we śnie postaciami. Te spotkania odwołują się do rozumienia istoty symbolu, jakie znajdujemy u samego Junga. Tam symbol nie jest jakąś reprezentacją nieświadomego, lecz żywą dynamiczną przestrzenią, która w najlepszy z możliwych sposobów jest w stanie uchwycić tajemniczą rzeczywistość, do której się odnosi.

 

Przyjmując takie rozumienie psychiki zapraszamy Was na przygodę polegającą na spotkaniu z nieznanym w nas i z wyobraźnią, z otwartością na wiedzę, którą przynosi nam bezpośrednie doświadczenie obrazów sennych.

 

 

INFORMACJA O CENIE I REJESTRACJI:

 

Cena:

200 zł przy wpłacie do 23 listopada 2018
250 zł przy wpłacie po 23 listopada 2018

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium prosimy o zgłoszenie na adres mailowy: contact@raven.edu.pl

 

Za rezerwację miejsca uznajemy opłacenie udziału w seminarium. W wypadku odwołania udziału do 30 listopada dokonujemy zwrotu całości opłaty seminaryjnej. W wypadku odwołania po 30 listopada dokonujemy zwrotu odpowiednio 100 zł (przy opłacie 200 zł) i 150 zł (przy opłacie 250 zł). W wypadku odwołania po 7 grudnia zwrotów nie przewidujemy.

 

W wypadku odwołania seminarium przez organizatora zwrotowi podlega całość wpłaconej kwoty.
W wypadku braku wolnych miejsc możliwe jest zgłoszenie się na listę rezerwową.

 

Zajęcia odbędą się 15 grudnia w godzinach od 13:00 do 18:00. Uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa z wyszczególnieniem tematyki i ilości odbytych godzin szkoleniowych i kopię materiału wykładowego prezentowanego w trakcie seminarium.

_______________________________________
Dane osobowe (imię i nazwisko, adres mailowy, telefon kontaktowy, numer rachunku bankowego, ewentualne dane adresowe jeżeli zajdzie konieczność ich użycia) używane są przez Instytut Raven wyłącznie dla obsługi wydarzeń – rejestracji na wydarzenia, płatności i odwoływania uczestnictwa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016. Administratorem tych danych jest Instytut Studiów Kulturowych RAVEN w Czeladzi, są one przechowywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poufności i nie są udostępniane innym firmom i osobom. Zdjęcia wykonywane w trakcie wydarzeń wykorzystywane są wyłącznie do ich dokumentacji.

 

Rejestracja na wydarzenie oznacza wyrażenie zgody na powyższą politykę prywatności i politykę rejestracji i zwrotów.

Informacje o prowadzących

Małgorzata Kalinowska, psychoanalityk jungowski, autorka, tłumaczka

Małgorzata jest certyfikowanym psychoanalitykiem jungowskim uprawnionym do prowadzenia superwizji – Indywidualnym Członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej. Jest również członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej, gdzie przez wiele lat uczestniczyła w pracach Komisji Szkoleniowej. Jest współautorką i nauczycielem Szkolenia I stopnia w psychoanalizie jungowskiej organizowanego przez PTPJ. Pracuje w prywatnej praktyce klinicznej od 1999 roku. Równolegle pracowała w stacjonarnej i poradnianej pomocy psychoterapeutycznej w obrębie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zajmuje się psychologią C. G. Junga od początku swej psychologicznej edukacji w latach dziewięćdziesiątych. Ważne dla niej jest podejście integracyjne – zarówno wobec różnych nurtów psychologii jungowskiej, jak i jej punktów spotkań z innymi dziedzinami nauk.

Jest tłumaczem kilku książek z zakresu psychologii analitycznej, w tym „Alchemii” Marie-Louise von Franz i „Wewnętrznego świata traumy” Donalda Kalscheda. Jej artykuły ukazały się między innymi w Journal of Analytical Psychology i w dwóch anglojęzycznych publikacjach książkowych z zakresu współczesnej psychologii jungowskiej.

Tomek J. Jasiński, psychoanalityk jungowski, autor

Tomek jest psychoanalitykiem jungowskim pracującym w Warszawie i w sieci globalnej. Studiował filozofię, psychologię oraz psychotronikę na kilku różnych uniwersytetach w kraju i za granicą. Jest Członkiem Indywidualnym IAAP. Był członkiem założycielem PTPA, członkiem założycielem PTPJ, jest byłym prezesem dwóch kadencji PTPJ. W trakcie kilkunastoletniej praktyki psychoterapeutycznej pracował z osobami dotkniętymi różnymi formami cierpienia i w różnym wieku, począwszy od osób poniżej trzeciego roku życia, do osób osiemdziesięcioletnich. Obecnie jest nauczycielem w szkoleniu całościowym PTPJ, gdzie pozostaje członkiem Zarządu oraz Komisji Szkoleniowej. Jest również członkiem Zarządu Instytutu RAVEN a także redaktorem naukowym w magazynach e-jungian.com i e-jungian.pl.

Tomek jest autorem kilku publikacji w dziedzinie psychologii i psychoanalizy. W ramach pracy dla Komisji Szkoleniowej PTPJ jest współautorem struktury dydaktycznej programu szkolenia całościowego.

Interesuje się naturą cierpienia i procesami leczenia ujmowanymi z perspektywy psychologii głębi i duchowości, punktami zranienia i zniszczenia w życiu indywidualnym i zbiorowym oraz powstającymi z nich potraumatycznymi strukturami rzeczywistości. Pisze o spotkaniach różnych obszarów doświadczenia oraz o przekraczaniu granic wyznaczonych ustępującym paradygmatem myślenia o świecie i człowieku.

ZapiszZapisz

0 Comments
Udostępnij
Tags:
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
Brak komentarzy

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.