Bethany Webster - Odkrywanie Wewnętrznej Matki - RAVEN
 

Bethany Webster – Odkrywanie Wewnętrznej Matki

odkrywanie wewnętrznej matki
lis 09 2022

Bethany Webster – Odkrywanie Wewnętrznej Matki

Bethany Webster zmienia sposób postrzegania relacji matka-córka.

Bethany Webster – pisarka, wykładowczyni, trenerka rozwoju. W roku 2013 zaczęła pisać blog o Matczynej Ranie, który bardzo szybko stał się źródłem inspiracji dla tysięcy czytelniczek, a wkrótce potem podstawą do napisania książki Discovering The Inner Mother (Odkrywanie Wewnętrznej Matki), której z niecierpliwością oczekiwały kobiety z całego świata.  Autorka prowadzi warsztaty, konsultacje i wykłady, jeżdżąc po całym świecie i dzieląc się swoją wciąż rosnącą wiedzą i doświadczeniem. Pomaga kobietom zdobywać umiejętności przywódcze i towarzyszy im w rozwoju osobistym. 

W książce Odkrywanie Wewnętrznej Matki Bethany Webster łączy badania nad zjawiskiem traumy, teorię feministyczną i nauki psychologiczne z osobistą historią relacji z matką. Opisuje konsekwencje, jakie niesie ze sobą utrwalona przez patriarchat i przekazywana z matek na córki międzypokoleniowa trauma, próbując zrozumieć, jak można przerwać ten destrukcyjny cykl. Stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kobiety często są nieśmiałe i ciche, dlaczego nie pozwalają sobie na rozwój zawodowy i osobisty. Zastanawia się, co takiego napędza niepewność i brak pewności siebie, których tak często doświadcza wiele kobiet.

Przyczyn kobiecej traumy autorka upatruje w systemowym pozbawieniu praw kobiet przez patriarchat, które to zjawisko nazywa „Matczyną Raną”. Wyjaśnia, że cykl ten jest utrwalany przez zranione matki, które nieświadomie przekazują swoim córkom krzywdzące przekonania i zachowania.

 

Webster kompleksowo opisała wzorzec toksycznej dynamiki w relacji między matką a córką. Krok po kroku pokazała proces kształtowania się scenariusza zachowań córki oraz to, w jaki sposób może ona uratować swoją wewnętrzną podróż i przezwyciężyć ograniczenia dzieciństwa, uzyskując dostęp do swojej Wewnętrznej Matki. Bardzo wnikliwa i pilnie potrzebna książka.

 

– dr James Hollis, analityk jungowski, autor kilkunastu książek poświęconych psychoanalizie i rozwojowi

 

Z uduchowieniem i wdziękiem Bethany Webster zachęca kobiety do zerwania międzypokoleniowych więzów spajających córki z patriarchalnymi matkami, które nie potrafiły ofiarować im pozytywnego obrazu siebie, a które mogą czuć się zdradzone lub wściekłe, gdy ich córka ośmiela się stać sobą.

 

– Phyllis Chesler, pisarka, psychoterapeutka, feministka, autorka wielu książek poświęconych m.in. tematyce gender, zdrowiu psychicznemu i przemocy wobec kobiet

 

Przekład: Małgorzata Kalinowska, Agnieszka Jadwiga Kisiel

3 komentarze
Udostępnij
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
3 komentarze
 • Agnieszka
  Odpowiedz

  Czekam z niecierpliwością 🙂

  22 stycznia, 2022 at 15:50
 • Elżbieta
  Odpowiedz

  Witam,
  Chciałabym się dowiedzieć kiedy można się spodziewać książki Bethany Webster?

  16 maja, 2022 at 22:34

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.