Marion Woodman – Opuszczając dom mojego Ojca

lip 19 2020

Marion Woodman – Opuszczając dom mojego Ojca

„Opuszczając dom mojego Ojca” to świadoma kobiecość w praktyce. Zawiera trzy ścieżki kobiecych losów zilustrowane osobistymi esejami, fragmentami dzienników, snów, medytacji i ćwiczeń duchowych, splecione w jedną całość baśnią „Wieloskórka” i psychologicznym komentarzem Marion Woodman. To książka o poszukiwaniu własnego głosu, którym trzy autorki i Marion Woodman próbują wyrazić głębszy głos archetypowej kobiecości. W opisanych losach kobiecych widzimy narodziny nowego rodzaju świadomości, w której kobiecość i męskość wzajemnie się wzmacniają, integracji, której towarzyszy nowe ich rozumienie. Proces transformacji, który śledzimy, splata w jedną całość wymiary cielesny, emocjonalny i intelektualny w naturalnej mocy opowieści.

 

Marion Woodman tak mówi o tej książce w „Świadomej kobiecości”:

Pracując nad książką, czułam wielką radość, zwłaszcza gdy zdawałam sobie sprawę z tego, że opuszczanie starych patriarchalnych postaw i zwyczajów budzi nową, żywotną relację z Matką: pojawia się miłość wobec Niej, wobec siebie nawzajem i wobec planety. Wraz z energią miłości przychodzi męskość chroniąca to, co kobiece. To nowy męski pierwiastek – silne, uważne, zdolne do różnicowania źródło światła, które daje kobiecości siłę. Obie te energie współpracują ze sobą, przywracając nam prawo do własnego życia. 

„Opuszczając dom mojego Ojca”  mówi o odnajdywaniu wewnętrznego źródła, które ceni życie, pomaga nam wejść w jego strumień, a nie wycofuje nas z niego. Cierpienie, które temu towarzyszy, otwiera nas na miłość.

s. 229 

 

Książka ukaże się nakładem Instytutu Raven w 2021 roku.

Przekład: Małgorzata Kalinowska

0 Comments
Udostępnij
Małgorzata Kalinowska
contact@raven.edu.pl
Brak komentarzy

Post a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.